#9: Müzik arkadaşı edinin!

Çok uzun süredir bir üretim yapamamıştım müzik anlamında.  Yakın zamanda yabancı bir forumdan tanıştığım ve e-mailleşmeye başladığım birisi bunu aşmama çok yardımcı oldu.  Benim yapmak istediğim müzik tarzlarından birini yapıyordu; bu tarzda hoşuma giden çalışmaları vardı.  Bu tarz (ambient), daha önce yapmaya alışık olduğum müzikten çok farklı bir bakış açısı ve çalışma sistemi (ve araçlar) gerektiriyordu ve bu konuda bir çok soru ve şüphem vardı.  Bu arkadaşımla konuşarak birçoğunu sorabildim ve ilerleme kaydetmeye başladım.  Ve en sonunda dün akşam bu tarzdaki ilk şarkımı soundcloud’da yayınladım.  Şu ana kadar ki yorumlar çok iyi.

Bu arkadaşın kendisi de aslında benden bilgi ve kaynak düzeyi olarak çok farklı olmayan amatör bir müzisyendi.  Ama forumlarda tanımadığım yüzlerce insanın yorumlarını okumaktansa onunla birebir iletişim kurmak farklı bir güven verdi bana.  İhtiyacımız olan da zaten bu rahatlık ve güven hissi daha çok.  Yoksa bilgi olarak internet sayesinde hemen hemen her şeye ulaşabiliyoruz anında zaten.

Müzik projelerinizi konuşabileceğiniz, iyi iletişim kurduğunuz bir arkadaş edinin.  Böyle bir arkadaşınız varsa onunla zaman geçirmeye özen gösterin ve müzik hakkında konuşmayı ihmal etmeyin.  Kendi kafanızın içinde şüphe ve sorularla hapsolmanıza izin vermeyin.  Üretkenliğiniz artacaktır.

Reklamlar

#9: Müzik arkadaşı edinin!” üzerine 2 yorum

  1. merhabalar,
    müzik teorisi hakkında fikir alabileceğim, elektronik müzik yapmak için temel bilgiler ve ipuçları veren (eğer varsa belli müzik türlerini yaratmaya özgü spesifik bilgiler) bir kaç site tavsiye edebilir misin? yada bunları sorabileceğim falan bir forum sitesi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s