#8: İyi müzik dinleyin!

Şekerli çaya alışkın bir insan çayı şekersiz içtiği zaman tatsız, hatta iğrenç gelir.  Bu, çayın tadı kötü olduğu için değil, damağı şekerli çay tadına alışkın olduğu içindir.  Şekersiz çaya alıştığınız zaman çayın gerçek tadını alabilirsiniz ve bu hoşunuza gidebilir.

Aynı şekilde dinlediğiniz müzikle kulak zevkinizi şekillendiriyorsunuz ve bu daha sonra kendi yaptığınız müziğe yansıyor.  Sürekli öngörülebilir ritim ve melodi yapıları üzerinden ilerleyen müzik dinlerseniz, yapısı daha hafif veya kaotik olan müziğe tepkiniz olumsuz olur.  Bu, o tür müzik kötü olduğu için değil, siz alışkın olmadığınız için böyledir.

Kulak zevkinizi koruyun.  Televizyon ve reklamları kapatın (eğer oradaki müzik zevkinize uygunsa açık kalsınlar tabii ki).  Üretmek istediğiniz tarz müzik dinleyin.  Zihniniz zamanla dinlediğiniz müziğe alışacak ve iş üretmeye geldiğinde (biraz da eğitimle) benzer şeyler üretecektir.

Kötü müziğe “hayır!” deyin.  İnternetten her türlü müziği indirmeyin.  Seçerek dinleyin.  Uzun vadede keyif almanıza ve kendi müziğinize etkisini mutlaka göreceksinizdir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s